SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w WESOŁEJ

Tel: (13) 439-82-63

E-mail: szkola_wesola@nozdrzec.pl

Sukcesy śpiewających sióstr Dąbrowskich

27 i 28 stycznia 2018 r. w Kalwarii Pacławskiej, we franciszkańskim sanktuarium, odbył się III Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Konkurs przeprowadzany był w 2 kategoriach: wykonawcy-amatorzy i wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych. W Festiwalu mogły wziąć udział dzieci w wieku od 6 lat, młodzież i osoby dorosłe; soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry, działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby indywidualne. W festiwalu udział wzięło w sumie ok. 300 wykonawców.

W pierwszym dniu występowały chóry, zespoły folklorystyczne i instrumentalno-wokalne podzielone na różne kategorie wiekowe. W drugim dniu zaprezentowali się soliści i duety . Poziom występów był bardzo wysoki. Jury festiwalu miało bardzo trudne zadanie.

W festiwalu udział wzięły też uczennice Szkoły Podstawowej w Wesołej – siostry Alicja i Ania Dąbrowskie. Występ obydwu młodych utalentowanych dziewczynek docenili jurorzy przyznając Alicji Dąbrowskiej (II klasa SP) wyróżnienie. Alicja zaśpiewała "Cichą noc" w języku niemieckim, polskim i angielskim oraz „Kolędę Maryi" Był to jej debiut na scenie międzynarodowego festiwalu.

Natomiast Ania Dąbrowska - uczennica  klasy VII oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pracująca pod kierunkiem p. Anny Czenczek -jak zawsze stanęła na wysokości zadania zachwycając swoim występem, wykonując z niezwykłym uczuciem  góralską kolędę "Oj maluśki" oraz "Kolędę samotnych" - wyśpiewała najwyższą nagrodę zdobywając GRAND PRIX festiwalu.

Jarosław Dąbrowski